Dijital Baskı

Dijital Baskı

Teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin baskı cihazlarına yansıması sayesinde geçmiş yıllara göre daha kaliteli ve canlı renk tonlarına sahip baskılar yapılabilmektedir. Dijital baskı teknikleri arasında firmamız bünyesinde çeşitli malzemelere baskı yapılabilmektedir. Eski zamanlarda kullanılan film, kalıp gibi ekstra maliyetlere neden olan işlemler dijital baskı sayesinde ortadan kalkmıştır. Eski matbaa basma teknikleri zamanında 5m x 5m ebatlarında bir görselin imal edilmesi 2-3 gün sürerken dijital baskı teknikleri sayesinde daha kaliteli ve dayanıklı olacak şekilde sadece 5-10 dakika arasında sürmektedir.

Dijital olarak çekmiş olduğunuz fotoğrafları firmamıza göndermeniz halinde istediğiniz ebatlarda ve malzemeye baskı yapılmaktadır.

Dijital Baskı yapabildiğimiz ürünler

  • Bez Kumaşlar
  • Naylon
  • Branda – Vinil – Mesh Vinil – Blackout Vinil – Canvas Vinil

Digital baskı ülkemizde çok sayıda firma tarafından yapılan bir ticaret alanıdır. Fakat geçmiş yılların vermiş olduğu tecrübemiz ile kaliteli ve dayanıklı baskı yapan firmalar arasında bulunmaktayız.

Düşük maliyetler için kalitesiz mürekkepler kullanarak baskı yapan firmaların ürünlerinde renklerde akmalar, kar ve güneşte renk solmaları oluşmaktadır. Özellikle gerdirme yöntemi kullanılarak yaptırılacak baskılarda yüksek dayanımlı su bazlı mürekkep kullanılmaktadır.

Dijital Baskı yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar;

  • Baskınızı almak istediğiniz görselin renk tonlarının dört renk cmyk özelliğine uygun olarak kayıt etmeniz gerekmektedir. Dijital makineler cmyk teknoloji kullanarak çalıştığından diğer formatlarda kayıt edilen resim ya da vektörel çizimlerin baskı kalitesinde düşmeler oluşabilmektedir.
  • Büyük ebatlarda baskı almak istediğinizde baskı yapılacak resim ya da renk tonlarının istemiş olduğunuz ebatlarda oluşturulmuş ya da uygun ölçüde ölçeklendirilerek yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Firmamız birçok sektöre hizmet verebilmek için Autocad, Coreldraw , Photoshop gibi çeşitli dijital programları kullanmaktadır.

Baskı yaptırmak istediğiniz dosyaları firmamıza göndererek istemiş olduğunuz baskılar adresinize teslim olarak imal edilmektedir.