Makam Bayrağı

Makam Bayrağı

Geçmiş yıllarda sadece okul ve resmi dairelerde görmeye alıştığımız makam bayrakları günümüzde birçok özel firmanın makam bölümlerinde, lobi ve danışma bölümlerinde de görülmektedir.

Ülkemizde standart olarak kullanılan Makam Bayrağı ölçüleri;

100 x 150 cm olarak kabul görmektedir.

Firmamız makam bayrakları üretiminde birçok firmanın yaptığı tek baskı yönteminden ziyade kaliteli ve dayanıklı olması için çift kat baskı yöntemini kullanmaktadır. Tek baskı olarak istenilen ürünlerde ise beklenen görünüm, kalite ve etkiyi elde etmek için astar(Tela) kullanmaktadır.

Firma ve kurumların ihtiyaçlarına göre bayrak kenarlarında simli ya da püsküllü olacak şekilde sonlamalar yapılmaktadır.

Makam Bayrağı kumaşlarımız isteklere göre parlak ya da mat saten kumaş kullanılmaktadır. Ürünlerimiz ile beraber mekanlarınız da bayrakları asmanız için isteğe göre kaide ve direk bölümleri pirinç, Krom ve Paslanmaz çelik olarak üretilmektedir. Genel olarak en çok tercih edilen ürünler Krom ve pirinçten imal edilmiş olanlardır.

Makam Bayrağı alırken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında;

  • Bayrağın asılacağı direkte kullanılan pirinç ya da krom malzemelerin kaliteli olmasına. Kalitesiz malzemelerden üretilmiş direkler kimyasal temizlik malzemeleri ile temizlendiği zaman renk solmaları görülmektedir. Pirinç ve krom malzemelerin son bitiş yüzeyinde uygulanan sıvama yöntemi olarak tabir edilen kimyasal işlemin özensiz ve kalitesiz yapılması durumunda zamanla direklerde çatlamalar oluşmaktadır.
  • Kalitesiz baskı yapılan yerlerde göndermiş olduğu baskı resimler ve bayraklar istemiş olduğunuz renk tonlarında olmayabilir.
  • Kalitesiz ürünlerde dikiş tek yöne olduğunda dolayı uzun süreli bir kullanım imkanı sağlamaktadır.

Firmamız bünyesinde üretilen bayraklar ihtiyaçlarına cevap verecek nitelik kaliteli ürünlerden üretilmekte ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda firmamızın garantisi altında bulunmaktadır.