Okul Flaması

Okul Flaması

Resmi günlerde okullarda düzenlenen törenlerde öğrenciler tarafından bellerine bağlanan hamail (Bayrak askısı) ile taşınan ve okulu temsil eden aynı zamanda izciler tarafından kullanılan modellerdir.

Okul Flamalarında kullanılan bayrak ve flama ölçüleri

Bayraklar :          Yükseklik =225cm x En=150cm

Flamalar :            Yükseklik = 140cm x En=100cm

olarak kabul görmektedir. Standart modellerde kullanılan bayrak direği 260cm yüksekliğindedir. Firmamızda üretilen Okul Flamalarında bayrak ve flama etrafına sarı sırma olarak tarif edilen işleme çerçeve yapılmaktadır.

Firmamız bünyesinde üretilen Okul Flaması modellerinin tutma sapı olarak tabir edilen gönder bölümleri 10-11cm çapında kuru gürgen ağacından üretilmektedir. Kuru gürgen ağacı taşıma esnasında hafif ve dayanıklı yapısından dolayı uygun görülmektedir. Piyasada bazı firmalar fiyatta avantaj sağlamak için içi boş hafif metaller kullanmaktadır. Bu tür malzemelerden üretilmiş ürünler uzun süreli kullanımlarda deformasyona uğramaktadır.

Okul Flaması modelleri ; gönder sopası, hamail, üst alem, bayrak yada flama olacak şekilde takım halinde bulunmaktadır. Üretimini yaptığımız ürünlerde Hamail bölümleri kullanacak kişiye göre ayarlanabilir modeldedir. Hamaillere bağlanan kordonlar müşteri tarafından istenilen renklerde ipliklerin boğum yapılarak örülmesi ile üretilir. Kordonlarımızda kullandığımız iplikler vücuda zarar vermeyecek malzemelerden üretilmiştir. Özellikle okul ve kamu dairesi flamalarında siyah kordon kullanılmasının yasaklandığını belirtmek isteriz.

Firmamız tarafından üretilen bütün Okul Flaması ürünleri kabul gören resmi standartlara göre üretilmektedir. Gelişmiş teknolojimiz sayesinde siparişlerinizi kredi kartı kullanma imkanı ile kısa sürede anlaşma kargo firmaları ile adresinize teslim edilmektedir.